نظریه های یادگیری کاربردی
دانشگاه شهید چمران اهواز
معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی
طرح درس ویژة درسهای تحصیلات تکمیلی دانشگاه
آدرس ایمیل: shehniyailaghm@yahoo.com | مرتبة علمی: استاد | نام و نام خانوادگی استاد: منیجه شهنی ییلاق |
|
نیمسال تحصیلی: دوم 99-98 | گروه: روانشناسی | دانشکده: علوم تربیتی و روان شناسی |
|
تعداد واحد: 2 | نام درس: نظریه های یادگیری کاربر دی | دورة تحصیلی: ارشد |
|
جایگاه درس در برنامة درسی دوره: درس ااصلی |
| ||
هدف کلی: یادگیری نظریه های رفتاری و شناختی و کار برد آنها در کلاس. |
| ||
اهداف یادگیری: از دانشجویان انتظار می رود بتوانند
- نظریه های یادگیری را در عمل به کار برد. |
| ||
رفتار ورودی: دانشجو باید حداقل یک درس روانشناسی یادگیری مقدماتی را گذرانده باشد. |
| ||
مواد و امکانات آموزشی: 1- فصولی از کتاب های نظریه های یادگیری شانک ، ساهاکیان، هیلگارد و باور، و هرگنهان 2- جزوه ترجمه شده شهنی یییلاق ا3- استفاده از اسلاید و ویدئو همراه با وویس برای تدریس 4- گزارش کار عملی دانشجو |
| ||
روش تدریس: 1- سخنرانی 2- بحث 3- کنفرانس دانشجو در خصوص موضوع های جدید در روانشناسی یادگیری |
| ||
وظایف دانشجو: 1- حضور مرتب در کلاس و توجه به درس و یادداشت برداری از مطالب اسلایدها و شرکت در پرسش و پاسخ 2- مطالعه کتاب ها و جزوه ها 3- انجام کار عملی |
| ||
شیوه آزمون و ارزیابی: یک امتحان میان ترم و یک امتحان پایان ترم شرکت فعال در کلاس و ارائه کار عملی در درس |
| ||
منابع درس: کتاب های روانشناسی یادگیری
|
| ||
هفتة یکم
| |||
هفتة دوم
2- نظریه پاولف و پیروان وی
| |||
هفتة سوم 1- مروری بر مطالب قبلی
| |||
هفتة چهارم 1- سئوال پرسیدن و جواب شفاهی (یا تست کوتاه کلاسی) از مطالب خواندنی جلسه قبل. 2- نظریه تولمن 3- ارائه مطالب بیشتر با استفاده از پاورپوینت (4 ویدئو آموزشی) 4- جمع بندی 5- تکلیف جلسه بعد | |||
هفتة پنجم
3- بحث و سئوال و جواب در موضوع 4- جمع بندی مطالب
| |||
هفتة ششم
4- ارائه مطالب اضافی، استفاده از پاورپوینت و 4 ویدئو 5- جمع بندی مطالب | |||
هفتة هفتم
2. نظریه های انگیزشی 3. تکالیف خواندنی | |||
هفتة هشتم 1- امتحان میان ترم | |||
جلسه نهم
| |||
جلسه دهم
| |||
جلسه یازدهم
| |||
جلسه دوازدهم
| |||
جلسه سیزدهم
| |||
جلسه چهاردهم
| |||
جلسه پانزدهم امتحان پایانی |